poradnik

Elon Musk - najbogatszy holder Bitcoina na świecie

Elon Musk - najbogatszy holder Bitcoina na świecie

Nowoczesne technologie sprawiają, że coraz więcej osób dostrzega w nich potencjał. Tak też stało się w przypadku najbogatszego człowieka na Ziemii. O kim mowa?

Elon Musk, to dyrektor generalny SpaceX i Tesli. Piszemy o tym, gdyż Elon przebił swoim bogactwem najbogatszego człowieka świata Jeffa Bezosa (założyciela Amazona). 

„Elon Musk stał się najbogatszym człowiekiem na świecie, ponieważ jego oszczędności przekroczyły 185 miliardów dolarów (136 miliardów funtów)”

- podała w czwartek BBC.

Futurystyczny biznesmen zdobył w zeszłym roku oszałamiające bogactwo. 

„Musk rozpoczął rok 2020, z bogactwem w wysokości około 27 miliardów dolarów i ledwo znalazł się w pierwszej pięćdziesiątce najbogatszych ludzi”, zauważył CNBC w czwartek, dodając:
„Rosnąca cena akcji Tesli - która wzrosła ponad dziewięciokrotnie w ciągu ostatniego roku - wraz z jego hojnym pakietem wynagrodzeń zwiększyła jego wartość netto o ponad 150 miliardów dolarów”.

Po krachu COVID-19 w marcu akcje Tesli były wycenione na blisko 70 USD, na podstawie danych TradingView.com. Do 2021 r. Akcje TESLA wzrosły powyżej 800 USD za sztukę, co również uwzględnia podział akcji w sierpniu 2020 r.

Musk nie jest też obcy branży kryptowalutowej, chociaż nie wystąpił jako główny orędownik tej klasy aktywów. „Bitcoin jest prawie taki sam jak pieniądz fiducjarny”, powiedział CEO Tesli w poście na Twitterze w grudniu 2020 roku.

Musk na chwile obecną jest w posiadaniu około 0,25 Bitcoina (BTC). Taka informacja została podana przez Elona w komentarzu opublikowanym na temat jego zasobów, odnotowanym w maju 2020 r. W różnych momentach w przeszłości komentował (prawdopodobnie w komediowy sposób)  również Dogecoin (DOGE).

Spojrzenie na kryptowaluty osoby tak wpływowej, jak najbogatszego człowieka na Ziemi może mieć pozytywny wpływ na odbiór tegoż sektora. Chociaż kryptowaluty zdobywają coraz większą popularność, to nadal zaufanie do nich nie jest na oszałamiającym pułapie. Elon Musk z czasem może pomóc w budowaniu zaufania do krypto. Przyszłość pokaże jednak, czy będzie on jedynym znanym miliarderem, który zaufał Bitcoinowi.