Poradnik i opinie

Binance - poradnik i opinie

Binance to młoda giełda kryptowalut, która działa od 2017 roku. Jest to giełda na wskroś nowoczesna i zostawiająca w tyle wiele podobnych podmiotów. Wynika to z przejrzystego i przyjaznego interfejsu, ale i mnogości dodatkowych opcji. To wszystko sprawia, że korzystanie z giełdy jest przyjemniejsze. Poza tym to liczne i atrakcyjne konkursy dla użytkowników.

4.5 na 5 gwiazdek
Fiat
 • pln
 • usd
 • eur
 • gbp
 • jpy
Kryptowaluty

Giełda kryptowalut Binance zadebiutowała w 2017 roku. Jej założycielem, a jednocześnie osobą nadal nadzorującą projekt jest Changpeng Zhao. Duże słowa uznania należą się również Yi He, który miał swój udział w budowaniu giełdy Binance, zwłaszcza w początkowej fazie tego projektu. Pierwotnie giełda była zarejestrowana w Chinach. Obecnie przeniosła się z Państwa Środka na Maltę i do Hongkongu.

Jej największym przedsięwzięciem był dotychczas projekt ICO (lipiec 2017 roku). Łącznie zainteresował on 20 tysięcy inwestorów, przynosząc finansowanie na poziomie 15 mln USD. Dziś firma może się poszczycić średnim dziennym wolumenem transakcyjnym na poziomie 1,2 bln, blisko 1 500 000 transakcjami na sekundę i supportem wspierającym graczy 24h/dobę przez siedem dni w tygodniu.

Cechami charakterystycznymi giełdy Binance jest dostęp do kilkuset par kryptowalut (m.in. Bitcoin, Ethereum, Ripple, IOTA), niskie prowizje i wysoki poziom zabezpieczeń. Użytkownicy platformy mogą również brać udział w regularnie organizowanych konkursach i zawodach, co tylko podnosi atrakcyjność Binance. To wszystko sprawia, że jest to jedna z lepszych platform inwestycyjnych, z której garściami czerpią początkujący (m.in. dzięki częściowo spolszczonej stronie, materiałom instruktażowym, poradnikom dla inwestorów), jak i doświadczeni traderzy. Dlatego, jeżeli mówimy o Binance, opinie użytkowników pozwalają wywnioskować, że aktualnie to jedna z lepszych giełd kryptowalut, która dostępna jest również w języku polskim.

Jakie możliwości daje inwestowanie na giełdzie Binance?

Na giełdzie Binance inwestowanie jest szybkie i proste, dzięki czemu cieszy się ona rosnącą popularnością również wśród początkujących inwestorów. Dostępne waluty wirtualne, których jest przeszło 100, zostały uporządkowane w parach umożliwiających transakcję (np. para XRP/BTC umożliwia zakup Ripple za Bitcoina).

Użytkownicy mogą określać cenę sprzedaży lub kupna. W momencie, kiedy inny użytkownik ustawi zlecenie odwrotne cenowo spełniające oczekiwania, transakcja zostaje zawarta automatycznie. To wszystko przy naprawdę niskich prowizjach na poziomie 0,1 proc.

Sama giełda Binance jest dostępna w dwóch formach - podstawowej oraz zaawansowanej, pośród których użytkownik może przełączać się w dowolnym momencie. Dużym plusem jest mnogość dodatkowych funkcji. Na przykład każdy twórca może zgłosić własny projekt Blockchain reklamowany na stronie w dziale inkubatora Binance. To z kolei szansa na pozyskanie sponsorów i partnerów biznesowych, którzy będą zainteresowani wsparciem i rozwojem projektu.

Giełda kryptowalut Binance - waluty wirtualne

Co kluczowe i po części wyróżnia Binance od przynajmniej niektórych podobnych giełd, to brak obsługi walut fiducjarnych (FIAT). Rolę dolara amerykańskiego pełni Tether (USDT).

Z kolei pośród walut wirtualnych Binance pozwala na handel mniej i bardziej popularnymi kryptowalutami, tj.: Bitcoin, Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash, Litecoin, EOS, Cardano, Stellar Lumens, NEO, IOTA, Bitcoin Diamond, Monero, Dash, TRON, Nem, Ontology, VeChain, Binance Coin, Ethereum Classic, Qtum, Verge, OmiseGO, Icon, Lisk, Nano, Zcash, Bitcoin Gold, Steem, Wancoin, Populous, BitShares, DigixDAO, Stratis, Waves, Zilliqa, Aeternity, Status, 0x, Loopring, Komodo, AION, Hshare, IOStoken, Walton, Ark, aelf, PIVX, Basic Attention Token, Substratum, NeoGas, ETHOS, Syscoin, GXShares, FunFair, Kyber Network, Nucleus Vision, Salt, ZCoin, Power Ledger, Chain Link, Storm, Bancor, Enigma, Nebilo, Request Network, Cindicator, Storj, POA Network, ICONOMI, Decentraland, Nuls, Quantstamp, Monaco, Enjin Coin, iExecRLC, Time New Bank, Metal, Raiden Network Token, Po.et, Bluzelle, Genesis Vision, NAV Coin, Gifto, OST, Eth Lend, Ripio Credit Network, Groestlcoin, AirSwap, SingularDTV, Eidoo, AdEx, SONM, Ambrosus, Red Pulse, CyberMiles, ChatCoin, AppCoins, WaBi, Viacoin, Wings, VIBE, district0x, Modum, WePower, INS Ecosystem, Tierion, Qlink, Etherparty, Vibrate, BlockMason Credit Portocol, Bread, Blox, Triggers, YOYOW, Lunyr, Everex, Monetha, Moeda Loyalty Points, Agrello, openANX, Aeron.

Binance - prowizje i opłaty

Na giełdzie Binance prowizje są naprawdę niskie i wynoszą zaledwie 0,1 proc. Co więcej, użytkownik ma możliwość regulowania opłat przez Binance Coin, oczywiście o ile posiada jakąkolwiek ilość tego tokenu. Wówczas w ustawieniach powinien zaznaczyć, że opłaty chce regulować właśnie z zasobów Binance Coin. To rozwiązanie opłacalne finansowo, gdyż wiąże się z dodatkowymi bonusami w pierwszych czterech latach handlu:

 • w pierwszym roku - zniżka 50%
 • w drugim roku - 25%
 • w trzecim roku - 12,5%
 • w czwartym roku - 6,75%
 • w piątym roku i następnych - brak zniżki

Jak dokonać wpłaty na konto w Binance?

Jeżeli się do czegoś przyczepić, to do faktu, że na giełdzie Binance wpłaty i wypłaty nie są realizowane za pośrednictwem oficjalnych środków płatniczych. Nie można więc kupić kryptowalut za pomocą EUR czy USD, a tym bardziej PLN. Użytkownicy, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z Binance, najpierw muszą więc nabyć waluty wirtualne na innej giełdzie, przelewając je następnie do portfela giełdowego. Co warte podkreślenia, wszystkie wpłaty są wolne od prowizji. Z kolei czas księgowania składanych depozytów jest zależny od stanu i natężenia sieci.

Przy wypłatach opłatę warunkuje stan sieci. Wysyłane są one z portfela klienta i umieszczane w pierwszym wolnym bloku sieci.

Czy giełda kryptowalut Binance jest bezpieczna?

Binance to giełda bezpieczna z uwierzytelnianiem dwuskładnikowym. Dlatego weryfikacja użytkownika odbywa się przy wykorzystaniu aplikacji Google Authentificator. Generuje ona co kilka sekund randomowy ciąg cyfr, który użytkownik wpisuje przy logowaniu na giełdę. Jednocześnie podczas logowania na platformę użytkownik może skorzystać z 6-cyfrowego kodu przesyłanego na numer telefonu podany w procesie rejestracji. Użytkownik ma na to 60 sekund.

Z kolei podczas wypłaty warto skorzystać z dodatkowej opcji weryfikacji przez kliknięcie linku wysłanego na adres e-mail użytkownika. Dodatkowo w ustawieniach można włączyć opcję Anti-Phishing Code. Pozwala ona na zastosowanie specjalnego kodu przeciwko phishingowi. To ochrona przed próbami włamania na konto przez atak typu phishing, czyli oszustwa, w którym przestępca podszywa się pod inną osobę w celu wyłudzenia poufnych informacji lub zainfekowania komputera szkodliwym oprogramowaniem. Kolejnym zabezpieczeniem jest stworzenie prywatnego klucza API, który pozwala na wypłaty z giełdy lub sam dostęp do handlowania na platformie.

Weryfikacja konta użytkownika (KYC)

Z uwagi na to, że Binance nie obsługuje walut FIAT, minimalistyczna jest polityka giełdy Binance przeciwko praniu brudnych pieniędzy. Giełdy nie interesuje źródło dochodów użytkownika, a więc nie ma konieczności przesyłania skanów wyciągów kont bankowych bądź pasków płacowych.

Sama polityka weryfikacji Know Your Customer (KYC) jest zbliżona do innych giełd. Wymagane są skany lub dobrej jakości zdjęcia dowodu tożsamości bądź paszportu, po których support zweryfikuje adres zamieszkana i inne podstawowe dane personalne. Dodatkowo użytkownik musi zrobić sobie selfie wraz z dokumentem tak, aby na jednej fotografii była widoczna twarz użytkownika oraz wszystkie dane na dokumencie.

Konto użytkownika na Binance - rejestracja

W Binance rejestracja konta jest szybka i prosta, nie różniąc się wiele od innych giełd. Wystarczy postępować zgodnie z poniższą instrukcją:

 1. Kliknij "Zarejestruj się" na stronie głównej giełdy Binance.
 2. Podaj e-mail, hasło i zaznacz zapoznanie się z warunkami Regulaminu, po czym kliknij Załóż Konto.
 3. Przejdź zabezpieczenie przed rejestracją bootów, dopasowując puzzel do układanki.
 4. Kliknij link potwierdzający rejestrację przesłany na adres e-mail (UWAGA, może trafić do folderu SPAM).

Po rejestracji i zalogowaniu na konto warto ustawić metodę weryfikacji i uzupełnić profil, podając swoje pełne dane osobowe (imię i nazwisko, płeć, kraj zamieszkania) i dane dokumentu tożsamości. W kolejnym kroku należy wysłać wspomniane selfie z widocznym dokumentem tożsamości użytym w procesie rejestracji.

W przypadku weryfikacji firmy należy podać jej pełną nazwę, adres, imię i nazwisko osoby aplikującej oraz adres mailowy. Następnie wypełnić specjalny formularz Google i przesłać go giełdzie.

Sama weryfikacja jest niezbędna z punktu widzenia wypłaty. Niezweryfikowani użytkownicy w ciągu doby mogą wypłacić do 2 BTC, zweryfikowani natomiast do 100 BTC.

Handel na Binance i dodatkowe funkcjonalności

Binance oferuje trzy różne zamówienia biznesowe:

 • Market - wymaga jedynie uzupełnienia wymaganą kwotą (amount) i zatwierdzenia, po czym automatycznie jest łączone z najbardziej odpowiednią dostępną kontrofertą. Ów zamówienia można znaleźć w księdze zamówień (order book).
 • Limit - zlecenie do wprowadzenia oferty na Binance. Należy wybrać kwotę (amount) i kurs (price), za które użytkownik chce nabyć bądź sprzedać kryptowalutę. To zamówienie realizowane w znacznie dłuższym okresie, które nie musi być realizowane, jeżeli użytkownik wybierze limit niedopuszczalny dla innych sprzedawców.
 • Stop-Limit - zlecenie do zakupu lub sprzedaży kryptowaluty, kiedy jej kurs osiągnie wymaganą kwotę. Wystarczy wybrać kurs zlecenia (Stop-Price), przy którym zamówienie zostanie zaktywizowane.

Pośród ciekawych funkcjonalności użytkownik może tworzyć API. Pozwalają one wykonywać zautomatyzowane czynności na koncie (kupno, sprzedaż) przez własne oprogramowanie. Binance ma także własny token Binance Coin. Jego główną zaletą są niższe opłaty przy handlu (w czterech pierwszych latach).

Binance mobile, czyli aplikacja mobilna

Giełdę kryptowalut Binance obsługiwać można również z poziomu urządzeń mobilnych. Binance mobile działa na urządzeniach opartych o systemy Android oraz iOS i jest do pobrania odpowiednio w sklepach Google Play lub App Store.

Z poziomu smartfona lub tabletu użytkownik może korzystać ze wszystkich funkcjonalności konta, dokonując wpłat i wypłat, zawierając transakcje, kontaktując się z supportem itd. Aplikacja Binance jest w pełni bezpieczna i łatwa w użyciu.

Support Binance

W Binance nie występuje czat na żywo, a więc z supportem można skontaktować się przez formularz zgłoszeniowy. Użytkownik do swojej dyspozycji ma również szeroko rozbudowany dział FAQ w języku polskim.

Poza tym Binance, jako jedna z nielicznych giełd, udziela oficjalnej pomocy na polskim forum Bitcoin (forum.bitcoin.pl). Binance dysponuje także oficjalnym, poświęconym polskim użytkownikom kanałem na Telegramie. Giełda ma również swoje profile w mediach społecznościowych (m.in. Twitter, Instagram, Facebook).

Giełda Binance - opinie użytkowników

W zdecydowanej większości Binance opinie ma pochlebne. Użytkownicy cenią sobie giełdę za mnogość opcji, dodatkowe funkcje i prostotę zawierania transakcji. Poza tym to niskie prowizje, ciekawe promocje, konkursy, ale i wysoki poziom zabezpieczeń przed atakami hackerskimi. To wszystko, wraz z częściowo spolszczoną stroną sprawia, że Binance opinie ma pozytywne i powinno regularnie zyskiwać na wartości wśród traderów z Polski.

Zalety giełdy kryptowalut Binance

 • wysoki poziom bezpieczeństwa (m.in. dwuskładnikowe uwierzytelnianie)
 • spolszczona strona internetowa (częściowo)
 • niskie prowizje
 • promocje i konkursy
 • dostęp do kilkuset par kryptowalutowych
 • szybki sposób do nauki handlu kryptowalutami (Binance Academy)
 • możliwość dostosowania platformy do własnych potrzeb
 • aplikacja mobilna na systemy Android i iOS

Wady giełdy kryptowalut Binance

 • brak walut FIAT
 • wpłaty i wypłaty tylko w walutach wirtualnych
 • tylko częściowo spolszczona strona internetowa
 • długi czas oczekiwania na odpowiedź supportu

Podsumowanie

Bez wątpienia Binance to giełda kryptowalut, która w niedalekiej przyszłości może stać się czołową platformą inwestycyjną dla walut wirtualnych na świecie. Mimo niewielkiego stażu na rynku i debiutu w 2017 roku już teraz cieszy się ona ogromną popularnością wśród użytkowników, którym odpowiada innowacyjne, nieco inne niż dotychczas podejście do inwestowania w kryptowaluty

Już dziś platformę wysoko oceniają bowiem początkujący traderzy, ale i profesjonalni inwestorzy. Każdy niezależnie od doświadczenia znajdzie tutaj to, czego oczekuje od platformy inwestycyjnej do handlu wirtualnymi walutami.