Poradnik i opinie

CoinDeal - poradnik i opinie

CoinDeal to giełda rodem z Polski, ale z uwagi na obowiązujące nad Wisłą przepisy, obecnie funkcjonująca na Malcie. Za platformą, która wystartowała w marcu 2018 roku, stoi trzech Polaków: Kajetan Maćkowiak, Adam Bicz oraz Filip Dzierżak.

3 na 5 gwiazdek
Fiat
 • pln
 • eur
 • usd
 • gbp
Kryptowaluty

Maćkowiak odpowiada za rozwój projektów z obszaru technologii blockchain. To doświadczony przedsiębiorca, który odpowiada za marki o globalnym zasięgu — Paycoiner (system pomagający przyjmować wpłaty i wypłaty w kryptowalutach) i BuyCoinNow (pozwala na zakup Bitcoina za pomocą kart kredytowych). Poza tym stworzył on markę parasolową BlockchainHouse. Bicz to natomiast doświadczony ekspert sektora IT oraz technologii blockchain, który na CoinDeal odpowiada za rozwój i bezpieczeństwo giełdy. Wspólnie z Maćkowiakiem współtworzył BuyCoinNow oraz bramki płatności Paycoiner. Dzierżak to dyrektor operacyjny, który dokłada starań, aby zgodnie z planem realizowano wcześniej obraną wizję strategii giełdy.

Obecnie giełda kryptowalut CoinDeal to jedna z największych giełd w Europie, która nadal się rozwija, docierając na rynek azjatycki i amerykański. Z uwagi na tak niewielki staż na rynku, zasługuje to na wielkie słowa uznania. Według ekspertów CoinDeal to platforma innowacyjna, która spektakularny sukces odniosła dzięki uczciwemu podejściu do użytkowników serwisu. Obecnie firma swoją siedzibę ma na Malcie (Villa Malitah Mediterranean Street, The Village St. Julians STJ 1870 Malta), podlegając renomowanemu organowi prawnemu Malta Digital Innovation Authority, co zapewnia użytkownikom najwyższy poziom bezpieczeństwa. Wcześniej, na początku swojej działalności była zarejestrowana na Cyprze.

Co znajdziemy na giełdzie, która według rankingu CoinMarketCap w rok dołączyła do czołówki najlepszych światowych giełd kryptowalut?

Czym charakteryzuje się giełda CoinDeal?

W kilka miesięcy giełda kryptowalut CoinDeal podbiła rynek nie tylko w Europie, ale zaistniała również w Ameryce i w Azji. W czym tkwi sukces młodej giełdy?

Po części w rozwoju pomogły niesprzyjające warunki rynkowe, a w tym systematyczny w 2018 roku spadek ceny Bitcoina, czyli najpopularniejszych z wirtualnych walut. Nie zapominajmy, że do walut wirtualnych nadal nieprzychylnie nastawione są także władze wielu krajów. To wszystko przekłada się na wzrost zainteresowania, ale nie sposób nie docenić tutaj wkładu samej giełdy CoinDeal. Wśród największych zalet tego podmiotu wymienia się m.in.:

 • innowacyjne podejście do handlu kryptowalutami,
 • skupienie się na użytkowniku i jego potrzebach,
 • wysoki poziom bezpieczeństwa,
 • szeroki zestaw walut tradycyjnych i kryptowalut,
 • konkurencyjna, wyróżniająca się na rynku reklama.

Jeżeli wziąć pod uwagę sferę marketingu, szczególnie warto spojrzeć na sponsoring. Otóż CoinDeal to oficjalny globalny partner "Wilków" - założonego w 1877 roku zespołu piłkarskiego Wolverhampton Wanderers FC, który gra na poziomie angielskiej ekstraklasy (Premier League) i jest uczestnikiem Ligi Europy sezonu 2019/20.

Dzięki wysokiej jakości świadczonych usług, ale także bezpieczeństwu oraz międzynarodowej reklamie, CoinDeal może się rozwijać i udostępniać użytkownikom nowe funkcjonalności, stale poszerzając przy tym ofertę i docierając do coraz szerszej internetowej społeczności. Giełda działa bowiem w wielu wersjach językowych: polskiej, angielskiej, rosyjskiej, koreańskiej, chińskiej i niemieckiej.

Jakimi walutami można tradować na CoinDeal?

CoinDeal to przede wszystkim ogromna ilość walut krypto. Już teraz dostępne są: Bitcoin, Bitcoin Cash ABC, Litecoin, Ethereum, Dash, Futurocoin, Qtum, Verge, Bytecoin, Lisk, Nano, Ripple, Deeponion, Draftcoin, Infinity Economics, Dogecoin, Monero, Tron, SL Token, Orbise10, EOS, Electroneum, Electra, Footballcoin, Safex Cash, Bitcoin SV, Privcy, LBRY Credits, Global Cryptocurrency, DFS Token, Safex Token, Nasdacoin, Proelio, Experience Chain, TRUEUSD, Stellar, Academy, Neo, USD Tether Erc20, Tether US (USDT), Path Network Token, Bitcanna, AML Token, Zcash, The Photon Token, CoinDeal Token. To nie koniec, ponieważ wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, CoinDeal pozwala głosować społeczności na nowe waluty krypto, które następnie są dodawane do oferty. To ciekawa forma zaangażowania traderów w ofertę giełdy, którzy mają realny wpływ na jej rozwój.

Najważniejszą kryptowalutą jest oczywiście bitcoin (BTC), parowany ze wszystkimi walutami krypto i fiat. Inne popularne waluty wirtualne to: ripple (XRP), cash (BCH), ethereum (ETH), lisk (LSK), monero (XMR) czy litecoin (LTC).

Plus należy się również za szeroki zestaw walut fiat. Wśród nich są najpopularniejsze waluty fiducjarne: polski złoty (PLN), euro (EUR), dolar (USD), funt brytyjski (GBP), rubel (RUB), frank szwajcarski (CHF) czy koreański won (KRW). W ofercie są więc najpowszechniejsze waluty świata i dwie niezbędne dla rozwoju giełdy na rynku polskim (PLN) i koreańskim (KRW). Właściciele zapowiadają, że wkrótce oferta walut fiat może zostać poszerzona.

Opłaty i prowizje na CoinDeal

CoinDeal to klasyczne podejście do tradingu, w którym występują dwie strony:

 • Maker - użytkownik składający nową ofertę kupna lub sprzedaży,
 • Taker - użytkownik korzystający z oferty kupna lub sprzedaży.

Maker ponosi niższe koszty prowizji niż Taker, a zależna jest ona od statusu konta:

 • Basic (Maker - 0,3%, Taker - 0,4%),
 • Premium (Maker - 0,25%, Taker - 0,35%),
 • VIP (Maker - 0,2%, Taker - 0,3%).

Jednak niższe prowizje konta Premium i VIP nie biorą się z niczego. Już przy koncie Premium należy liczyć się z miesięcznym abonamentem w wysokości 19,99 USD.

Płatne są też niektóre wypłaty, co jest zależne od waluty i wybranej metody płatności. Podobnie sprawa ma się przy wycofywaniu środków.

Na prowizjach można jednak również zarabiać. Pozwala na to program lojalnościowy. Użytkownik, który zarekomenduje nowego użytkownika, może liczyć na 20% jego opłat transakcyjnych.

Wpłata pieniędzy na CoinDeal

Konto na CoinDeal zasilić można na kilka sposobów, między innymi przez przelew bankowy, Skrill oraz E-Pay. Oczywiście do zasilenia wykorzystać można również waluty krypto.

Wpłaty w pigułce:

 • kryptowaluty – bez opłat,
 • PLN – Skrill – bezpłatny,
 • EUR – przelew bankowy – bezpłatny, Skrill – 3%, E-Pay – bezpłatny,
 • USD – Skrill – 3%, E-Pay – bezpłatny,
 • GBP – Skrill – 3%, E-Pay – bezpłatny,
 • KRW – Skrill – 3%,
 • RUB – Payeer – 0.95%,
 • CHF – Skrill – 3%.

Uwaga! Trzeba pamiętać, że przy realizacji przelewu dane posiadacza konta bankowego i na giełdzie muszą być takie same.

Wypłaty w pigułce:

 • kryptowaluty – zgodne z tabelą opłat na https://coindeal.com/pl-pl/fees,
 • PLN – Skrill – 9 PLN,
 • EUR – przelew bankowy – 9 EUR, Skrill – 9 EUR,
 • USD – przelew bankowy – 9 USD, Skrill – 9 USD, E-Pay – 9 USD,
 • GBP – przelew bankowy – 9 GBP, Skrill – 9 GBP, E-Pay – 9 GBP,
 • KRW – Skrill – 12 000 KRW,
 • RUB – Payeer – 0.95% + 9 RUB.

CoinDeal wprowadził również limity dla maksymalnych kwot wpłat i wypłat, które zależne są od waluty i metody płatności:

 • USD: maksimum 10 000 USD na transakcję depozytu,
 • EUR: minimum 300 EUR i maksimum 10 000 EUR na transakcję depozytu,
 • GBP: minimum 300 GBP dla Skrilla, bez wpłaty minimalnej dla Epay i maksimum 10 000 GBP na transakcję depozytu bez względu na opcję płatniczą,
 • PLN: minimum 300 PLN i maximum 10 000 PLN na transakcję depozytu.

Limity wypłat tyczą się natomiast statusu konta:

 • niezweryfikowane konto - tradowanie nie jest możliwe,
 • zweryfikowane konto prywatne - 100 BTC na dzień, 45 000 PLN na jedną transakcję,
 • zweryfikowane konto firmowe - bez limitu, 45 000 PLN na jedną transakcję.

Czy giełda kryptowalut CoinDeal jest bezpieczna?

CoinDeal to przede wszystkim wysoki poziom bezpieczeństwa. Już na etapie rejestracji użytkownik korzysta z zabezpieczenia poprzez wielopoziomową weryfikację 2FA. To nie wszystko, ponieważ poza kodem 2FA przy każdej wypłacie niezbędne jest jeszcze potwierdzenie mailowe. Pomaga również system ostrzeżeń w postaci wiadomości wysyłanych do użytkownika, jeżeli do jego konta zalogowano się z innego adresu IP. Użytkownik może również skorzystać z Google Authenticator.

Poza tym to najwyższe zabezpieczenia standardu SSL i funkcje bezpieczeństwa Cloudflare. Dzięki temu CoinDeal dobrze chroni dane osobowe użytkowników i realizowane przez nich płatności, a 90% funduszy przechowuje na cold wallet-ach w trybie offline poza zasięgiem systemu komputerowego.

Bezpieczeństwo jest dla CoinDeal priorytetem, ale zdarzają się próby wyłudzania danych, a nawet kradzież środków. Jednemu użytkownikowi skradziono 100 000 USD. Po zgłoszeniu kradzieży supportowi giełda podjęła odpowiednie kroki, prześledziła transakcje oszustwa, który zaczął sprzedawać je na giełdzie i odzyskała pieniądze poszkodowanego użytkownika.

Narzędzia do tradingu dostępne na CoinDeal

Jeżeli można się do czegoś przyczepić, CoinDeal nadal ma sporo do nadrobienia ma płaszczyźnie narzędzi analitycznych wykorzystywanych przy tradingu, a które można znaleźć u innych brokerów. Słabsze są tu nawet wykresy, które pomijają 30-minutowe czy 4-godzinne świece. Po trzech godzinach w tradingu pomóc może jedynie wykres dzienny. Jego stałym elementem jest najwyższa i najniższa cena w ciągu ostatniej doby i wolumen. Użytkownik widzi również oferty innych użytkowników platformy. Zawierają one wielkość pozycji i proponowaną cenę.

Wydaje się, że CoinDeal podchodzi do inwestycji w ten sposób, że prawidła analizy technicznej mają tu mniejsze zastosowanie przy tradingu kryptowalutami i planowaniu inwestycji, choć wielu mniej doświadczonych użytkowników z pewnością się z tym nie zgodzi. Proste jest natomiast samo zarządzenie portfelem na CoinDeal. Użytkownik może swobodnie przełączać się między wybrane waluty i swoje transakcje.

Na pewno warto natomiast śledzić profile społecznościowe CoinDeal. Giełda jest aktywna na Facebooku, YouTube, Telegram, LinkedIn, VKontakte. Szczególnie warto odwiedzać kanał YT, gdzie ukazują się poradniki i tutoriale.

Zawsze można też skontaktować się z supportem, który do dyspozycji użytkowników jest 24h na dobę i 365 dni w roku. Kontakt możliwy jest przez formularz kontaktowy. Odpowiedzi na wiele pytań użytkownik znajdzie też w szeroko rozbudowanym i spolszczonym dziale FAQ.

Rejestracja konta na CoinDeal i jego weryfikacja

Założenie konta na CoinDeal nie różni się wiele od tego, co oferują w tym procesie inne giełdy. Po kliknięciu przycisku "Załóż konto", rejestrujący się użytkownik musi podać adres e-mail, zaakceptować warunki, podać kraj rejestracji oraz wpisać hasło (co najmniej 8 znaków, małe i duże litery oraz znak specjalny, np. "!", "&", "@", "*", "#").

Następnie należy zalogować się na konto poczty elektronicznej i kliknąć link aktywacyjny. Pojawi się komunikat o tzw. białej liście, co jest weryfikacją IP. Po pierwszym zalogowaniu system poprosi użytkownika o podanie danych podstawowych i zweryfikuje jego numer telefonu. Użytkownik proszony jest także o uruchomienie aplikacji Google Authenticator.

Na giełdzie kryptowalut CoinDeal rejestrować się mogą jedynie osoby pełnoletnie. Każdy zarejestrowany użytkownik musi również przejść proces weryfikacji. Składa się on z trzech etapów:

 • podania informacji dodatkowych (adres, data urodzenia, numer i data ważności dokumentu tożsamości),
 • weryfikacji dokumentu tożsamości,
 • weryfikacji adresu zamieszkania.

Jeżeli to konto firmowe, dodatkowo miejsce ma weryfikacja firmowych informacji oraz dokumentów.

Sama weryfikacja tożsamości trwa z reguły kilka minut, choć maksymalny czas oczekiwania (przy nieczytelnych dokumentach, dużej liczbie zgłoszeń) potrwać może nawet kilka dni. W celu weryfikacji koniecznie należy wgrać wcześniej przygotowane zdjęcia (skany obu stron dowodu osobistego, zdjęcie przedstawiające użytkownika z dowodem osobistym trzymanym w jednej ręce, potwierdzenie adresu zamieszkania).

Dokumenty muszą mieć odpowiedni format (.jpg, .png, .pdf.), rozmiar do 8 MB i być czytelne, a potwierdzające miejsce zamieszkania (wyciąg z konta bankowego, rachunek za energię, gaz, czynsz) nie mogą być starsze niż 3 miesiące.

Załóż konto CoinDeal online

Wady i zalety giełdy CoinDeal

Do największych zalet giełdy CoinDeal zalicza się m.in.:

 • duży wybór kryptowalut i najpopularniejsze waluty fiat,
 • wysoki poziom zabezpieczeń,
 • program afiliacyjny,
 • obsługę klienta 24 godziny na dobę,
 • innowacyjne podejście do tradingu.

Przy minusach użytkownicy najczęściej zwracają uwagę na:

 • dość wysokie opłaty i prowizje,
 • niewiele narzędzi ułatwiających trading.

Podsumowanie

O CoinDeal opinie są niemal tylko pozytywne. Nie ulega wątpliwości, że mimo niewielkiego stażu na rynku to giełda w pełni profesjonalna i innowacyjna, która w nowoczesny sposób patrzy na trading. Giełda zachęca nie tylko spolszczoną stroną, polską walutą i ciekawą szatą graficzna. Przede wszystkim to możliwość parowania wielu walut fiat i kryptowalut, a to wszystko przy wysokim poziomie bezpieczeństwa.

Nic dziwnego, że giełda zyskuje na popularności nie tylko w Europie, ale również w Azji i Stanach Zjednoczonych, gdzie jest otwarta dla mieszkańców już trzynastu stanów. Dalszy rozwój i poszerzanie zasięgu jest tylko kwestią czasu, a już dziś to jedna z najlepszych platform do tradingu na rynku.