poradnik

Jak zarabiać na posiadaniu kryptowalut? Sprawdzone sposoby!

Jak zarabiać na posiadaniu kryptowalut? Sprawdzone sposoby!

Każdy kto wchodzi w branżę kryptowalut chciałby zacząć zarabiać pieniądze, jednak nie wszyscy to robią. Wiele osób albo po prostu się poddaje, albo wpada w jakąś pułapkę lub staję się ofiarą oszustwa finansowego. Prawdę mówiąc, istnieje wiele metod, dzięki którym możesz zarabiać legalne pieniądze na kryptowalutach. Dlatego postanowiliśmy zbadać niektóre ze sprawdzonych sposobów zarabiania pieniędzy za pomocą kryptowalut.

W związku z tym, że znaleźliśmy dosyć sporo rozwiązań, to postanowiliśmy je przestawić. Zapraszamy do zapoznania się z odpowiedzią na pytanie “jak zarabiać na kryptowalutach?”

Sposób 1. Kup i HODL

To najczęstszy sposób zarabiania na kryptowalutach. Większość inwestorów kupuje coiny takie jak Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Ripple i inne, i czeka, aż ich wartość wzrośnie. Gdy ich ceny rynkowe wzrosną, sprzedają z zyskiem. Ta strategia inwestycyjna wymaga zidentyfikowania bardziej stabilnych i niestabilnych aktywów, które mogą szybko zmieniać wartość, co skutkuje regularnymi zyskami. Wiadomo, że aktywa takie jak Bitcoin i Ethereum utrzymują regularne wahania cen; można je zatem uznać za bezpieczną inwestycję w tym zakresie.

Możesz jednak handlować dowolnym aktywem, który twoim zdaniem wzrośnie. Wszystko, co musisz zrobić, to przeanalizować każdy zasób, w który zainwestujesz, zanim zdecydujesz się na jego HODLing. Ponadto nie musisz kupować najdroższych aktywów, aby zarabiać. Istnieją tysiące małych altcoinów, które mają przyzwoite zmiany cen. Rozważ zatem posiadanie mieszanki wszystkich coinów, które mają obiecującą przyszłą wartość i są popularne nie tylko na giełdach.

Sposób 2. Zarabiaj dywidendy z kryptowalut

Czy wiesz, że możesz kupić kryptowaluty i zatrzymać je na dywidendę? Cóż, istnieje wiele coinów, na których zarobisz poprzez zwykłe kupowanie i przechowywanie ich zasobów cyfrowych. 

Kilka przykładów monet, które wypłacają dywidendy, to:

 • COSS, 
 • CEFF, 
 • NEO, 
 • KUCOIN i inne.

Podobnie jak tradycyjne akcje, nie wszystkie z tych monet pasują do twojego portfela. Pamiętaj, że musisz przeanalizować i wybrać to, co wydaje się być zgodne z Twoimi celami inwestycyjnymi.

Sposób nr 3. Uruchom węzły główne kryptowalut

Są to pełne węzły, które motywują operatorów różnych węzłów do wykonywania swoich ról w obsłudze blockchaina. Innymi słowy, węzeł główny to pełny węzeł kryptowaluty lub portfel komputerowy, który prowadzi rejestr działań blockchaina w czasie rzeczywistym.

Idea węzłów głównych ma nieco techniczny charakter, ale poniżej znajduje się uproszczone wyjaśnienie:

Uruchamianie węzłów głównych kryptowalut jest jednym z najpopularniejszych sposobów uzyskiwania pasywnego dochodu w tej przestrzeni. Ale jak dokładnie zarabiasz na tym pieniądze?

Wiele kryptowalut płaci operatorom węzłów za prowadzenie rejestru ich działań w czasie rzeczywistym na ich blockchainie. Ponieważ proces jest złożony i wymaga utrzymania pewnej minimalnej liczby monet pod ich węzłami głównymi, platformy kryptograficzne wolą zlecać usługę operatorom węzłów głównych za opłatą.

Przykłady węzłów na których można zarobić pieniądze obejmują DASH i PIVX.

Sposób 4. Staking

To kolejna metoda zarabiania na kryptowalutach. Oferuje podwójny potencjał zarobkowy dzięki aprecjacji ceny i wypłacie dywidendy z wybranych monet do obstawiania (lub dowodu stawki) ich cyfrowych aktywów. Staking polega na przechowywaniu monet w aktywnym portfelu, dzięki czemu możesz zarobić dodatkowe monety w celu zabezpieczenia tej konkretnej sieci kryptograficznej.

Niektóre przykłady monet, które można stakować, to:

 • NAV Coin, 
 • PIVX, 
 • Neblio, 
 • Decred i wiele innych.

Sposób 5. handel na giełdzie

Ponad 80% inwestorów kryptowalut uważa, że ​​jedynym skutecznym sposobem zarabiania pieniędzy w tej przestrzeni jest handel dzienny. Większość z nich nie wie, że daytrading to coś więcej niż tylko utrzymywanie aktywa, dopóki jego wartość nie wzrośnie. Bycie daytraderem zajmuje dużo czasu, ale co najważniejsze, musisz mieć odpowiednie umiejętności analityczne i techniczne. Będziesz musiał przeanalizować wykresy rynkowe dotyczące wyników notowanych aktywów.

Powyższe zadanie to prawdopodobnie najbardziej angażujący sposób zarabiania na kryptowalutach. Możesz rozpocząć handel dzienny na dowolnej giełdzie już dziś. Wszystko, co musisz zrobić, to zarejestrować się, kupić jakieś aktywa, przeanalizować ich historię i wykres  i gotowe. Możesz również zacząć handlować za pośrednictwem automatycznej platformy transakcyjnej, takiej jak Bitcoin profit, która pozwala użytkownikom odszyfrować sygnały emitowane przez trendy na bitcoinie i innych kryptowalutach, co pomoże odnosić sukcesy jako mały trader.

Pamiętaj, że jeśli zamierzasz być daytraderem, rozważ opanowanie sztuki analizy akcji przy użyciu metod technicznych i fundamentalnych. Są one szeroko stosowane do oceny wszystkich aktywów będących w obrocie.

Sposób 6. Rozwiązywaniem problemów kryptowalutowych 

Jeśli masz dodatkowy czas, możesz również wykonać małe zadania dla osób fizycznych lub platform kryptowalut i otrzymać za to zapłatę. Zadania mogą się znacznie różnić. Może to być testowanie aplikacji, oglądanie reklam, wypełnianie ankiet, oglądanie filmów i nie tylko.

Możesz uzyskać mikrozadania z witryn takich jak:

 • Bitcoins Rewards, 
 • Coinbucks,
 • Bituro.

Sposób 7. Praca dla firm kryptowalutowych

Jest to powszechny sposób zarabiania w sektorze. Każdy może pracować dla firmy zajmującej się kryptowalutami na dowolnym poziomie. Możesz być między innymi digital marketerem, twórcą treści, czy projektantem stron internetowych. Wszystko, co musisz zrobić, to zidentyfikować ich potrzeby i pokazać im, jak twoje umiejętności mogą pomóc w rozwiązaniu problemu. Najlepszą rzeczą w pracy na platformach kryptowalutowych jest to, że prawdopodobnie będziesz pracować zdalnie, co pozwala korzystać z elastyczności pracy z własnej przestrzeni. Poza tym większość firm kryptowalutowych oferuje bardzo konkurencyjne pakiety. Poniżej znajduje się kilka przykładów platform, które płacą aktywami cyfrowymi za świadczone usługi:

 • Coinity
 • bitWAGE
 • JobsforBitcoin
 • Kąt.co
 • XBTFreelancer

Firmy te oferują wynagrodzenie w postaci kryptowalut. Oznacza to zatem, że wartość twoich zarobków może podwoić się w ciągu dni, jeśli nie godzin.

Sposób 8. Arbitraż kryptowalutowy

Sektor kryptowalut jest w dużej mierze nieuregulowany. Spowodowało to wiele różnic pod względem wyceny aktywów, cen produktów i tak dalej. Większość giełd samodzielnie decyduje o cenach, po których notowane są ich aktywa, co pozwoliło uniknąć różnicy

w zmienności i płynności aktywów. Arbitraż polega na tym, że kupujesz tańszych produkt na jednej giełdzie, która aktualnie ma mniejszy kurs, niż giełda inna i sprzedajesz go po cenie wyższej na platformie, która oferuje aktualnie kurs większy. 

Jeśli podejmiesz odpowiednie działania, to możesz znaleźć różnice w cenach kryptowalut na poziomie od 5% do 30% na różnych giełdach. Rozważ zarejestrowanie się na różnych platformach i porównanie cen aktywów, aby znaleźć wszelkie znaczące odmiany, na których można by skorzystać.

Sposób 9. Baterie kryptowalut

Baterie kryptowalutowe nie są tak popularne jak inne metody zarabiania na kryptowalutach. Są jednak bardzo opłacalnym sposobem generowania dochodu. Krany Bitcoin są najbardziej popularne i są w zasadzie systemem nagród, który działa w formie strony internetowej lub aplikacji, która oferuje nagrody dla kwalifikowanych użytkowników w postaci Satoshi. Satoshi to jedna setna milionowego BTC. Nagroda przyznawana za wykonanie zadania, takiego jak przechwycenie lub inne, wymagane przez aplikację lub witrynę internetową zadanie.

Zadania mogą również mieć formę zabawnych czynności, takich jak granie w gry, oglądanie filmów, oglądanie określonych reklam. Każde wykonane zadanie daje ci niewielką część Bitcoina. Być może będziesz musiał wykonać wiele zadań, aby móc uzyskać jakikolwiek namacalny dochód z kranów kryptowalutowych.

Sposób 10. Twórz content!

W ciągu ostatniej dekady treść stała się jednym z najskuteczniejszych sposobów przekazywania dowolnej wiadomości twoim obecnym lub potencjalnym klientom. Jeśli potrzebujesz wprowadzić na rynek nowy produkt lub usługę, najlepszym sposobem na to jest content. Szczególnie sektor kryptowalutowy w dużej mierze opiera się na content marketingu, ponieważ większość projektów jest wirtualna. W związku z tym może nie być możliwe wykorzystanie konwencjonalnych sposobów marketingowych w celu dotarcia do grupy docelowej. W tym tkwi szansa, gdyż możesz tworzyć treści wideo, infografiki lub treści pisemne dla różnych marek kryptowalut. Niektóre strony internetowe, które oferują regularne reklamy dla twórców treści w przestrzeni kryptowalut, to:

 • Yours, 
 • Y'alls, 
 • Steemit.

Sposób 11

Zastosuje kryptowalutę jako jedną ze swoich metod płatności. Jeśli jesteś kupcem, masz szansę dobrze zarobić na przyjmowaniu płatności kryptowalutowych. Statystyki pokazują, że niektóre kryptowaluty zyskały na wartości rynkowej w ciągu jednego dnia o kilkadziesiąt procent. Wszystko, co musisz zrobić, to zidentyfikować najlepszy kanał do przyjmowania płatności kryptowalutowych; oto kilka, od których możesz zacząć:

 • CoinBank,
 • BitPay,
 • CoinGate,
 • SpectroCoin.

Czy można więc zarabiać na kryptowalutach? Cóż, teraz masz odpowiedź.

Masz przed sobą 11 sposobów na zarabianie pieniędzy za pomocą kryptowaluty. Wypróbuj te, są według Ciebie godne uwagi! Pamiętaj, że inwestowanie wiąże się z ryzykiem.