Kanga Exchange to dynamicznie rozwijający się system narzędzi i usług FinTech, których celem jest zachęcanie i ułatwianie powszechnego stosowania kryptowalut w życiu codziennym. Podstawowym obszarem działalności Kangi jest giełda kryptowalut, która została uruchomiona we wrześniu 2018 roku.
Od tego czasu platforma stale się rozwija, a do jej usług dodatkowych można zaliczyć:
portfel do przechowywania aktywów kryptograficznych (aplikacja mobilna Kanga Wallet),
kantory kryptowalut (stacjonarne i on-line),
płatność gateway, platforma IEO i wiele innych.
Firma stale pracuje nad nowymi funkcjonalnościami, a ich poczynania można analizować na social mediach:
- Facebook,
- YouTube,
- Linkedin,
- Instagram, gdzie na bieżąco pojawiają się informacje o tym, jak działa platforma, a także prowadzone są sekcje informacyjne o technologii blockchain i kryptowalutach.
Siedziba Giełdy
Kanga.exchange w chwili obecnej jest jednym z najpopularniejszych miejsc, które pozwala na kupno i sprzedaż kryptowalut. Sama giełda wywodzi się z Polski, jednak została zarejestrowana poza granicami kraju. Jednocześnie przedmiotem jej zainteresowań są start’upy, które przy współpracy z projektem mosaico.io nabierają rozpędu. Prezesem giełdy jest - Sławomir Zawadzki. To on wraz z zespołem gwarantują profesjonalizm i bezpieczeństwo dla użytkowników. Warto podkreślić, że giełda jest wyjątkowo intuicyjna i prosta w obsłudze, a jednocześnie oferuje wiele usług. Śmiało można stwierdzić, że jest ona przeznaczona zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników.
Jak przebiega weryfikacja projektów na giełdzie Kanga?
Weryfikacja projektów na giełdę podlega szczegółowej analizie pod względem ich wartości i jakości dla ekosystemu kryptowalutowego. Badane są realne właściwości każdego pomysłu, zabezpieczenie projektu, smart kontrakty oraz technikalia prawne. Twórca każdego ICO zobowiązany jest do przeprowadzenia rozmowy z profesjonalistami z Kangi, którzy oceniają dany projekt, a także kontrolują i sprawdzają wszelkie informacje o danym podmiocie. Takie działanie ma na celu eliminację projektów, które nie są godne zaufania, lub mogą nieść ujemne konsekwencje dla sektora kryptowalut.
Prowizje na giełdzie Kanga
Na dzień dzisiejszy prowizje, które są pobierane przez giełdę są konkurencyjne dla każdej platformy kryptowalutowej. Są one niskie, a koszty opierają się głównie na wydatkach związanych z weryfikacją danego pomysłu. Kanga nie posiada opłat depozytowych oraz opłat handlowych. Stała opłatę za wypłatę tokenów Ethereum i opartych na Ethereum wynosi 0,00126 ETH, opłata za wypłatę Bitcoin wynosi
0,0005 BTC.
Wady i zalety giełdy Kanga
Jak każda platforma, tak i Kanga posiada swoje wady i zalety, które mogą przekonać użytkowników do współpracy z giełdą.
Niewątpliwą zaletą Kangi jest bezpieczeństwo, które zostaje zapewnione przy pomocy cold strage oraz weryfikacji na podstawie Etherscan (smart kontakty).
Kolejna zaleta giełdy to oprogramowanie służące do miningu. Każda osoba korzystająca z tej aplikacji może w szybkim tempie wydobywać kryptowaluty i dokonywać ich wymiany na tokeny. Całość procedury jest zautomatyzowana, z pominięciem przedstawienia tożsamości użytkowników.
Warto podkreślić, że platforma zapewnia stały kontakt z administratorami strony.
Wszelkie informacje na temat platformy są uporządkowane w sposób chronologiczny, co daje nam transparentność w zakresie sprawdzenia rozwoju giełdy i zmian na niej wprowadzanych. Jedna z zakładek oferuje aktualną analizę kursów kryptowalutowych na całym świecie, a także ukazuje zmiany, które zachodziły w kryptowalutowym systemie w ciągu ostatnich 24 godzin.
Projekt Mosaico, Rahim Blak - współpraca z Kangą
Zanim opiszemy temat współpracy obu podmiotów wskazać musimy to, czym jest ICO. Pierwsza oferta monet (ICO) to odpowiednik pierwszej oferty publicznej (IPO) w branży kryptowalut. Firma, która chce zebrać pieniądze na stworzenie nowej monety, aplikacji lub usługi, uruchamia ICO jako sposób na zebranie funduszy.
Zainteresowani inwestorzy mogą wkupić się w ofertę i otrzymać nowy token kryptowaluty wydany przez firmę. Powyższy token może mieć jakąś użyteczność w korzystaniu z produktu lub usługi oferowanej przez firmę lub może po prostu reprezentować udział w firmie, czy danym projekcie.
W chwili obecnej kiedy startup kryptowalutowy chce zebrać pieniądze za pośrednictwem ICO, zwykle tworzy whitepaper, który określa następujące rzeczy:
- o co chodzi w projekcie,
- potrzebę, jaką projekt spełni po ukończeniu,
- ile pieniędzy potrzeba na rozwój lub uruchomienie projektu,
- ile wirtualnych tokenów zatrzymają założyciele,
- jaki rodzaj pieniędzy zostanie zaakceptowany i jak długo będzie trwała kampania ICO.
Podczas kampanii ICO entuzjaści i zwolennicy projektu kupują część tokenów projektu za walutę fiducjarną lub cyfrową. Monety te są podobne do akcji spółki sprzedawanej inwestorom podczas pierwszej oferty publicznej. Jeśli zebrane pieniądze nie spełniają minimalnych funduszy wymaganych przez firmę, mogą one zostać zwrócone fundatorom. W następstwie tego projekt ICO zostałoby uznany za nieudany. Jeśli wymagania dotyczące finansowania zostaną spełnione w określonym czasie, zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na realizację celów projektu, a osoby, które w niego zainwestowały - partycypują w zyskach.
Mosaico - wspiera ciekawe projekty ICO
Firma Mosaico działa przy współpracy z Kangą w taki sposób, że udane projekty można finansować za pośrednictwem giełdy. Po stronie Mosaico znajdują się jednak elementy reklamy projektu, opisu działania danej firmy, a także kwestie prawne. Giełda Kanga jest motorem napędowych dla mosaico i umożliwia dotarcie do dużej ilości potencjalnych inwestorów.
Jakie projekty stoją za Mosaico?
W chwili obecnej platforma oferuje szereg projektów w które można zainwestować. My postanowiliśmy przedstawić podstawowe trzy, które na dzień dzisiejszy cieszą się niezwykłą popularnością.
1. Zostań producentem Ginu - Zainwestuj w tokeny Six Seasons Distillery
Projekt pozwala zainwestować w rynek alkoholi premium, który stale powiększa się i stanowi stabilne źródło przychodu dla inwestorów w tej branży. Według twórców - Polacy stawiają na wysoką jakość produktów, dlatego coraz częściej wybierają alkohole z wyższej półki cenowej. Największym uznaniem wśród rodzaju alkoholi cieszą się gin i whisky. Kraftowe destylaty zajmują silną drugą pozycję wśród rzemieślniczych alkoholi wysokoprocentowych, po które najchętniej sięgają konsumenci. Bez wątpienia jest to dobra chwila na to, by wspólnie z Six Seasons Distillery rozpocząć produkcję ginu wysokiej klasy, tworząc silną, cenioną przez konsumentów markę liczącą się na polskim i zagranicznym rynku alkoholi wysokoprocentowych.
2. Beczki Palikota
Roman Palikot to nietuzinkowa postać, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Człowiek sukcesu, który od wielu lat działa na rynku alkoholu idąc z duchem czasu postanowił tokenizować swój biznes. Dzięki temu, przy pomocy platformy mosaico możemy zostać inwestorem Beczek Whisky Palikota. Jest to ciekawe przedsięwzięcie, które z Panem Palikotem na czele i doświadczonym zespołem osób z branży alkoholowej zbuduje rynek i tradycję beczkowanego, staropolskiego alkoholu. Warto stać się częścią tego biznesu.
Inwestowanie w alkohol o wysokiej jakości to jeden z najnowszych rynkowych trendów. Zgodnie z raportem Nielsena - whisky w Polsce stanowi trzeci największy koszyk zakupowy wśród wybieranych alkoholi. Analizując trendy trzeba podkreślić, że zgodnie z danymi z International Wine & Spirit Research wynika, że Polska to jeden z najlepszych rynków dla whisky. Nasz kraj jest w czołówce pod względem wzrostu rynku whisky na arenie międzynarodowej.Ostatnia dekada handlu whisky pokazuje, że jego sprzedaż rosła 20 proc. rocznie. Z tego powodu warto zainwestować w to nieszablonowe podejście do szkockiej.
3. Copernic
Prawo Unii Europejskiej wywiera coraz większą presję na rynek w zakresie wprowadzania rozwiązań ekologicznych. Fotowoltaika, piece na pellet, a także szereg obostrzeń związanych z emisją spalin sprawiają, że każdy człowiek może zadbać o jakość i życie na naszej planecie. Z tego powodu powstał projekt Copernic. Jest to inicjatywa, która zmienia otaczający nas świat na lepsze, za sprawą energii odnawialnej. Emisja CO2 w Polsce jest najwyższa od 20 lat, założeniem projektu jest stworzenie Polski bez smogu i węgla dzięki energii odnawialnej w postaci słońca.
Projekt oferuje możliwość zostania mikro producentem energii odnawialnej bez konieczności montowania instalacji na dachu własnego domu. Kupno tokenów COP2 pomaga w budowie farmy fotowoltaicznej o mocy 1MW, co pozwoli zadbać o środowisko w Polsce i jednocześnie zapewni prąd dla wielu obywateli.
Kto za tym stoi?
Za projektem stoi Rahim Blak, który jest postacią nietuzinkową i odważną. Jest biznesmen i coachem z Krakowa, który dzięki swojej kreatywności, profesjonalizmowi i podejściu do przepisów sprawia, że każdy projekt który realizuje - osiąga sukces. Wierząc w swoje możliwości biznesmen wypuścił własny token, którego zabezpieczeniem jest prywatny majątek Rahima. Wiara w swój projekt i postawienie na jego szali swojego majątku sprawiają, że jest to człowiek wyjątkowo pewny sukcesu. Sukcesu, który stale odnosi pomimo przepisów nieprzystosowanych do tego rodzaju projektów.
Rahim z powodzeniem prowadzi projekty ICO, a dzięki giełdzie Kanga ma możliwość realizacji ich z jeszcze większym rozmachem. Mamy nadzieję, że pomimo trudności interpretacyjnych w zakresie przepisów odnośnie tego rodzaju działań, firma mosaico stanie się czymś na miarę “doliny krzemowej” w Polsce.