poradnik

Czy kryptowaluty oraz blockchain są przyszłością gier?

Czy kryptowaluty oraz blockchain są przyszłością gier?

Sektor gier komputerowych zbiera coraz większą rzeszę fanów – tak samo jak sektor kryptowalut. Czy wzajemna symbioza może przynieść korzystne wyniki?

Hironao Kunimitsu wypowiadania się na temat połączenia gier komputerowych z technologią blockchain. Hironau, to założyciel firmy stojącej za grami społecznościowymi.  Uważa on,  że kryptowaluty są przyszłością gier, a konkretnie ich powiązanie z  niewymiennymi tokenami NFC. Wartość tego sektora w jego opinii powinna przekroczyć wartość całej gospodarki Japonii! 

NFT doprowadzają do tego, że działalność gospodarcza staję się tak samo istotnym pojęciem ekonomicznym, jak granie w gry.  Podstawą są unikatowe tokeny, które reprezentują określony przedmiot.  Jako przykład wykorzystania tokenów można wskazać  te, które mają możliwość udowodnienia faktu, że nasza postać posiada określone staty oraz przedmioty. Postaci, bądź przedmioty można następnie wymieniać na kryptowaluty.

Wymiana będzie odbywała się za pośrednictwem giełd. W dzisiejszych czasach w grze Minecraft niektórzy gracze budują swoje domy, a także inne rzeczy, które mogłyby zostać następnie wymienione na tokeny i zarobek. NFC dają możliwość zmonetyzowania swoich postaci oraz ustalenia prawa własności nad nimi. Potencjał rynku gier komputerowych jest olbrzymi. W samego Fortnite gra w chwili obecnej około 150 milionów graczy miesięcznie. Minecraft również posiada olbrzymią bazę graczy, która jest niewiele mniejsza od Fortnite. Oznacza to, że osoby, które grają w wyżej wymienione gry stanowią większą grupę osób, niż cała populacja Japonii! 

– Teraz Zuckerberg w ramach Facebooka rozwija Librę. Prowadzi także działalność VR za pośrednictwem Oculus. W niedalekiej przyszłości, jeśli świat gier z ponad 100 milionami, 200 milionami, a nawet 300 milionami populacji się rozwinie, [używając blockchain] będziesz mógł handlować przedmiotami z gry jako aktywami, a Libra może stać się walutą bazową. Wtedy zobaczysz gospodarkę większą niż Japonia – twierdzi Hironao.

Rozwój technologii blockchain oraz jej udział w sektorze gier mogą wpłynąć na edukację dzieci. Samo podejście do gier komputerowych zmienia się wraz z ich rozpowszechnianiem. Kiedy dla graczy zostanie wprowadzony Bitcoin oraz kryptowaluty dojdzie do momentu w którym jeszcze więcej osób zacznie korzystać z kryptowalut i to od najmłodszych lat! Polska jest potężnym sektorem dla gier video. Cały świat poznał Wiedźmina Dziki gon wraz z dodatkami oraz oczekuje na Cyberpunka. 

W chwili obecnej CD Projekt  jest notowany na giełdzie, co pokazuję powagę prowadzenia biznesu w tym sektorze.

Czy kryptowaluty wdrożą swoją technologię do sektora gier komputerowych? Bez wątpienia oba sektory stawiają na nowoczesność i rozwój, co może przynieść bardzo ciekawe skutki!