artykuł

Phoenix - nowy portfel mobilny z obsługą Lightning Network

Phoenix - nowy portfel mobilny z obsługą Lightning Network

Portfel Phoenix pozwala na przeprowadzenie transakcji mikropłatności w sposób szybszy i prostszy oraz tańszy, niż pozostały sprzęt. 

Twórcy portfela wypowiedzili się w zakresie jego możliwości informując, że:

“Kiedy po raz pierwszy ogłosiliśmy Eclair Mobile w 2017 roku, postanowiliśmy uczynić go standardowym portfelem na Bitcoiny z włączoną obsługą Lightning Network”.

Jak działa portfel Phoenix?

Portfel Phoenix wykorzystuje do swojego działania sieć Lightning Network. Można wskazać, że jest to warstwa sieciowej architektury Bitcoina, która umożliwia expresowe oraz tanie płatności w walucie BTC. Konstrukcja została zaplanowana tak aby zapewnić intuicyjne użytkowanie bez jakichkolwiek przeszkód. Jest to główna cecha tego sprzętu i jednocześnie podstawowe założenie jego projektantów. O swoim sprzęcie mówią następująco: 

“W przypadku Phoenix zaczęliśmy od zera – stąd nazwa. UX to w zasadzie dobry stary portfel na BTC, ale z natychmiastowymi i tanimi płatnościami. Nigdy więcej zarządzania kanałami, żadnych problemów z płynnością, żadnych dodatkowych problemów! Ulepszenia UX są tak znaczące, że zasługiwał na to, by być klasą samą w sobie”.

Co oferuje portfel Phoenix?

Jako jeden z najnowszych sprzętów Phoenix zaoferował wiele ciekawych rozwiązań, które mają ułatwić i polepszyć życie jego użytkowników.

Wyróżnić możemy następujące udogodnienia: 

  • system Pay-to-open: Phoenix automatycznie utworzy kanał i to nawet wtedy, jeśli nie masz wystarczającej “płynności przychodzącej”, aby otrzymać płatność.
  • opcja wydatków niepotwierdzonych - Umożliwia ona korzystanie z kanałów zaraz po ich utworzeniu, z pominięciem konieczności oczekiwania na jakiekolwiek  potwierdzenia.
  • wprowadzenie kopii zapasowej – taka forma rozwiązuje problemy wynikające z tworzenia kopii zapasowych kanałów. Wystarczy ponownie zainstalować aplikację, wprowadzić 12 słów, a twoje środki będą na miejscu.
  • Zerowa rezerwa + AMP. Pozwala to  na wydawanie środków finansowych w ramach jednego salda i to w przypadku, gdy są one wewnętrznie rozłożone na wiele kanałów. 

Niestety w związku z pionierskim projektem, wersja tegoż portfelu dostępna jest jedynie na Androida. Trwają jednak prace w zakresie opcji dla iOS, która ma pojawić się jeszcze w tym roku. Nowy portfel nie zastępuje Eclair Mobile, działa zgodnie z innymi założeniami i jest skierowany do różnych użytkowników.

Prawdziwe życie sprawia, że staramy chronić się nasze środki w sposób realny. Portfele kryptowalutowe powinny być odpowiednio zabezpieczane w zakresie inwestycji cyfrowych. Bezpieczeństwo transportu środków jest wyjątkowo ważne, ponieważ Bitcoin może bezawaryjnie być przelewany oraz przechowywany na różnych nośnikach o ile jest dobrze używany. Z tego powodu warto dać szansę portfelowi Phoenix.