poradnik

Jak zdobyć kryptowaluty za darmo?

Jak zdobyć kryptowaluty za darmo?

Darmowe kryptowaluty przyciągają coraz więcej osób na swój rynek. W praktyce jednak okazuje się, że ciężko jest otrzymać środki całkowicie za darmo. Jak to zrobić?

Darmowe pieniądze nie są niczym nowym dla bystrych konsumentów: karty kredytowe oferują bonusy za rejestrację, konta bankowe są oprocentowane, a nawet istnieją narzędzia umożliwiające odzyskanie gotówki podczas zakupów online.
Od teraz możesz uzyskać wiele takich samych korzyści w kryptowalutach.

Jeśli dodałeś już kryptowalutę do swojego portfela inwestycyjnego, to poniższe opcje oferują dodatkowy zysk oprócz początkowej inwestycji. Powinieneś dokładnie wiedzieć, jak działają niniejsze mechanizmy zanim zaczniesz zarabiać pasywnie. Ponadto warto sprawdzić dodatkowe obowiązki, których spełnienie jest wymagane aby otrzymać darmowe krypto. 

Podczas gdy niektóre formy darmowego krypto, takie jak nagrody z karty kredytowej krypto, są opodatkowane tylko od zysków kapitałowych, które zarabiasz przy wypłacie (podobnie jak każde inne krypto, które kupujesz za własne pieniądze), inne mogą być uważane za dochód podlegający opodatkowaniu, gdy je otrzymasz - w takim wypadku obowiązek podatkowy zachodzi w momencie ich otrzymania. 

Jeśli już korzystasz z kryptowalut i jesteś gotowy na trochę dodatkowego śledzenia swoich zysków, to sprawdź poniższe metody na powiększenie swojego portfela za darmo!

O czym pamiętać? 

Krytycznie oceniaj każdą okazję do uzyskania darmowych kryptowalut zanim weźmiesz udział w projekcie. Wiele legalnych sposobów na zarabianie „darmowych” kryptowalut wymaga przynajmniej pewnej pracy z góry, takiej jak wzięcie lekcji na Coinbase Earn lub przejście po nawigacji po portalu zakupowym w celu zdobycia nagród. Obietnice darmowych pieniędzy są często stosowane do manipulacji przez oszustów. Nigdy nie przyjmuj niezamówionej oferty darmowej kryptowaluty i analizuj każdą okazję, zanim weźmiesz w czymkolwiek udział.

Jak zdobyć darmowe kryptowaluty?

Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze metody, które mogą nam dać darmowe kryptowaluty: 

 1. Nagrody za zakupy - “Lolli”, rozszerzenie przeglądarki Google Chrome lub Firefox, oferuje „Bitcoin Back” podczas zakupów u partnerów detalicznych. Działa podobnie do rozszerzeń przeglądarki, takich jak Rakuten lub Honey, które oferują zniżki i zwrot gotówki, gdy korzystasz z portalu lub rozszerzenia do zakupów online. Podobnie jak te programy, Lolli nagradza Cię za wydawanie zwykłych pieniędzy, tak jak robisz to zwykle podczas zakupów online — nie za robienie zakupów za pomocą krypto. Detaliści na Lolli to między innymi Nike, Sephora i Malaysia Airlines. Nagrody sięgają od 1% do nawet 30% Bitcoinów z powrotem, w zależności od sprzedawcy i produktu. Twoje nagrody trafią na Twoje konto Lolli, a następnie możesz je przenieść do portfela kryptowalutowego lub konta wymiany.
 2. Karty kredytowe - Karta kredytowa kryptowaluty działa podobnie do innych kart kredytowych z nagrodami, ale zamiast zarabiać cash back lub punkty za każdym ruchem, otrzymasz kryptowalutę. Chociaż uwielbiamy proste nagrody w postaci zwrotu gotówki, to niniejsze karty mogą pomóc Ci płynniej uzupełnić portfel kryptowalut. Gemini i inne giełdy ogłosiły plany dotyczące kart kredytowych z nagrodami w kryptowalutach, a także firmy fintechowe, takie jak BlockFi i Upgrade. Kategorie nagród na tych kartach są podobne do wielu tradycyjnych kart kredytowych typu cash back. Na przykład karta kredytowa BlockFi zarabia stałe 1,5% w Bitcoin za każdy dokonany zakup, po zdobyciu 3,5% zwrotu przez pierwsze 90 dni po otwarciu konta. Oprócz różnych stawek nagród, każda z tych kart oferuje inną wartość wykupu. Karta Gemini pozwoli Ci wybrać, w której krypto chcesz wymienić nagrody, podczas gdy BlockFi zdobywa nagrody w bitcoinach, a inne ograniczają twoje nagrody tylko do niektórych altcoinów.
 3. Rejestracja na giełdzie i bonusy za polecenie - Niektóre giełdy kryptowalut oferują premie za rejestrację lub polecenie za korzystanie z ich usług. Poprzednia premia rejestracyjna Coinbase oferowała 5 USD nowym użytkownikom na przykład na inwestowanie w kryptowaluty, a obecnie oferuje premię 10 USD zarówno Tobie, jak i Twojemu polecającemu, gdy założycie konto i dokonacie transakcji na kwotę  co najmniej 100 USD.

  Upewnij się, że zwracasz uwagę na warunki tych bonusów. Może być wymagane podanie większej ilości danych osobowych lub wykonanie innych czynności, aby odebrać te nagrody. Większość z tych ofert nie jest wystarczająco lukratywna, aby uzasadnić zapisanie się na zupełnie nową giełdę, jeśli masz już konto, ale jeśli jesteś początkującym - miej oko na giełdy, które Cię interesują aby sprawdzić, czy oferują bonus za rejestrację. 
 4. Coinbase Zarabiaj - Popularna giełda kryptowalut Coinbase zachęca do korzystania z centrum nauki platformy. Aby otrzymać darmową lekcję i kryptowaluty, musisz oglądać filmy Coinbase i rozwiązywać quizy. Następnie Coinbase wpłaci niewielką ilość krypto do twojego portfela. Treść zazwyczaj koncentruje się na konkretnym altcoinie (takim jak GRT i BOND), w wyniku czego są to monety, które zarabiasz za uczęszczanie na lekcje. 

  Ponieważ altcoiny generalnie nie są zalecane do inwestowania długoterminowego, możesz zamienić te mniej znane monety na Bitcoin lub Ethereum, gdy je zarobisz. Pamiętaj jednak, aby śledzić te transakcje, ponieważ każda transakcja wymiany kryptowalut na fiaty podlega opodatkowaniu. 
 5. Zarabiaj odsetki na swoim Bitcoinie - Kilka giełd kryptowalutowych umożliwia zarabianie na posiadanych kryptowalutach. Na przykład Gemini Earn to program pożyczkowy, w którym pożyczasz swoje krypto pożyczkobiorcom instytucjonalnym i możesz zarobić do 7,4% RRSO. BlockFi ma podobną ofertę, gdyż konto odsetkowe BlockFi nalicza odsetki do 7,5%. Zanim pożyczysz swoje kryptowaluty - upewnij się, że dokładnie przeczytałeś warunki pożyczki i nie pożyczaj więcej, niż możesz stracić. Możesz także zarabiać odsetki, trzymając kapitał na niektórych giełdach.  To metoda, która nazywa się “Staking”  i oznacza ona, że godzisz się na pozostawienie kryptowaluty w portfelu, aby zdobyć nagrody lub odsetki. W ten sposób pomagasz w utrzymaniu sieci blockchain. Zwykle możesz obstawiać tylko niektóre coiny  na giełdzie, co może wymagać zakupu bardziej ryzykownych altcoinów, aby czerpać korzyści.

  Odsetki, które zarabiasz na swoim krypto, a także dochody z obstawiania podlegają opodatkowaniu.
 6. Airdropy - Ze wszystkich metod zarabiania darmowych kryptowalut, airdropy niosą ze sobą największe ryzyko. Deweloperzy wykonują zrzuty, gdy chcą zyskać przyczepność do swojej nowej kryptowaluty. Mówiąc prościej, rozdają monety, aby spróbować zdobyć nowych uczestników rynku. Możesz szukać informacje o airdropach w internecie, aby dowiedzieć się, kiedy odbywają się tego rodzaju projekty. Są one często promowane na stronie internetowej firmy, a także przez użytkowników na platformach społecznościowych i niektórych witrynach z wiadomościami kryptowalutowych. Jeśli się zakwalifikujesz, programiści często wysyłają określoną ilość monet bezpośrednio na adres twojego portfela cyfrowego.

Ważne jest, aby zachować ostrożność przy wszelkich nowych projektach kryptowalutowych. Fałszywe zrzuty i ICO — początkowe oferty monet — to powszechne oszustwa wykorzystywane przez hakerów. Nawet jeśli są prawdziwe, wiele monet wyemitowanych w zrzutach nie stanowi wielkiego magazynu wartości inwestycyjnej. Eksperci zalecają trzymanie się najbardziej znanych kryptowalut takich jak Bitcoin, czy Ethereum.  Każde krypto, które zarabiasz przez airdropy, jest również dochodem podlegającym opodatkowaniu. 

Mimo że istnieją sposoby na zarobienie dodatkowych kryptowalut za darmo, nie pozwól, aby pokusa gratisów zmusiła Cię do nieroztropnego działania. Kryptowaluta jest bardzo niestabilną, nową inwestycją i powinieneś wkładać w nie tylko tyle kapitału, ile możesz stracić. Każde darmowe kryptowaluty wiążą się z podjęciem jakichkolwiek działań. To od nas zależy, czy zysk jest warty wykonania powyższych działań. Niektóre z nich (np. przekazanie dowodu tożsamości) mogą przynieść skutek odwrotny do zamierzonego. Warto zatem uprzednio poznać dokładnie firmę, która stoi za danym projektem.